Ebben a bejegyzésemben megpróbáltam összegyűjteni néhány tippet jó tanácsot, hogy mi édesanyák, mit tehetünk annak érdekében hogy ez az időszak a legideálisabban alakuljon a szoptatás szempontjából.
Elsősorban ebben nagyon sokat segíthet az étrendünk, mivel az anyatej termelése nagy részben függ azoktól az ételektől, amit megeszünk.
Nem kell, nagyon megijedni, ha eddig is egészségesen étkeztünk nincs hatalmas különbség, de néhány dolgot azért érdemes megtartanunk! Ezeket próbálom kicsit most össze szedni számotokra.
A szoptatás időszakában a leglényegesebb, hogy még véletlen sem most fogyókúrázzunk, ugyanis a tejtermelésnek nem tesz jót a böjtölés! Persze az ellenkezője sem jó, ha túl sokat eszünk és összevissza! Ez is egy fontos gondolat, tehát itt is törekedjünk az egyensúlyra.
A szoptatás ideje alatt megközelítőleg 20% kal több energiát kell be vinnünk a szervezetünkbe ideális esetben!
Fontos emellett még oda figyelnünk a vitaminok és az ásványi anyagok bevitelére is, ezek közül is az A, C, D vitaminok, a cink, a vas, a magnézium és a jód bevitelére. Érdemes még nagyon figyelni a fehérje és a kálcium plusz bevitelére és az omega 3 zsírsavakra is nagy szükségünk van. Magunk miatt és a pici babánk miatt is.
Ezek feltöltésére a legjobb ételek
A tojás, a tejtermékek, a zöldségek, a sovány húsok és a sok gyümölcs. De arra is figyeljünk, hogy ezeket minél természetesebb ételek formájában fogyasszunk!
A másik nagyon fontos dolgunk ilyenkor a megnövelt folyadék bevittel, erre is nagyon érdemes oda figyelni, mert ezzel segítjük a leghatékonyabban a tejtermelésünket.
Ami még lényeges, hogy a terhes vitamint is szedjük tovább a szoptatási időszak végéig, ezzel is segítjük fent tartani az optimális vitamin háztartásunk!
És persze ami ilyenkor a legnehezebb pihenjük nagyon sokat, ha kell kérjünk egy kis segítséget is ha van rá lehetőségünk.
Hagyományosan tejserkentő ételek a teljesség igénye nélkül:
Avokádó, körte, banán, alma, édesburgonya, spenót, sütőtök, sárgarépa, szezámmag, mandula, dió, kesudió, köménymag, görögszéna, zabpehely
Készíthetsz magadnak esetleg egy finom shaket is 🙂
http://www.fabhautemama.com/lactation-smoothie/
http://diaryofafirsttimemom.com/lactation-smoothie-recipe-2/
http://www.swaddlesnbottles.com/quick-results-lactation-smoothie/
Azonban a homeopátiás szerekről se feledkezzünk meg, mint pl Urtica ureans 5 ch.
A régi praktikákból is érdemes megtartani, kipróbálni párat, mert ezek is segíthetnek 🙂
De mindenesetre érdemes sok levest fogyasztani, mert ezzel a folyadék pótlásunkat is jobban szinten tarthatjuk. Pl rántott levesek: köménymag leves, tojásleves.
De remek lehet egy kis madártej is, és bátran próbálgassuk a tejserkentő teakeverékeket is.
És plusz egy tipp szoptatás előtt 30 perccel fogyasszunk legalább fél liter folyadékot és próbáljunk pihenni egy keveset ezzel is segíthetjük a tejtermelésünket!
Van néhány olyan étel is amit ilyenkor nem ajánlott fogyasztani legközelebb ezeket szedjük csokorba…
Ezt a cikket itt találod meg
Milyen ételeket nem ajánlott nagy mennyiségben fogyasztani szoptatás alatt?
Nézzetek szét a Plum Handmade oldalamon is! Rengeteg cukiságot találhattok!
Keressetek bátran elérhetőségeimen! Használd a SZILVAMAG kupon kódot a 10% kedvezményért!
Facebookon https://www.facebook.com/plumhandmadecrochet/
Instagramon https://www.instagram.com/plumhandmade/
plum.horgoltjatektarolok@gmail.com
Legyen nagyon szép napotok!
Érdemes körbenézni a weboldalon is https://szilvamag.com/ egyéb inspirációkért a családnak és a babáknak, a hozzátápláláshoz is rengeteg inspiráció található az oldalon… , ha tetszik az oldal kövessétek, vagy a Facebook oldalt is követhetitek, Like-olhatjátok itt https://www.facebook.com/szilvamag.szilva/?ref=page_internal .
Visszajelzés: Milyen ételeket nem ajánlott nagy mennyiségben fogyasztani szoptatás alatt? – SzilvaMag
Visszajelzés: A szoptatás és az anyatej előnyei – SzilvaMag